ساعات کاری، شرایط استفاده وامکانات کتابخانه

کتابخانه مرکز در روزهای کرونایی، از روزهای شنبه الی چهارشنبه، از ۷:۳۰صبح تا ۱۴:۳۰ بعدازظهر آماده خدمت رسانی به مراجعان محترم می باشد.

استفاده داخل سالن، برای عموم آزاد است.

مراجعان غیر عضو با ارائه کارت طرح غدیر و یا به امانت گذاری کارت ملی، می توانند تا دو جلد کتاب به مدت ۲ هفته امانت ببرند.

**************************************************************************************

خدمات و امکانات کتابخانه مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور

کتابخانه تخصصی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، به عنوان هسته اصلی اطلاعات در حوزه سیاست­گذاری علم و فناوری در کشور شناخته می‌شود و با داشتن منابع اطلاعاتی تخصصی متنوع شامل کتب، نشریات، گزارش طرح­ های پژوهشی، پایان ­نامه ­ها و اسناد دیداری و شنیداری در زمینه علم و فناوری، پاسخگوی همه محققان است. کتابخانه مرکز از چهار بخش زیر تشکیل شده است.

الف. بخش کتب

در این بخش ۳۳۹۷ عنوان کتاب فارسی و ۱۹۵۴ عنوان کتاب لاتین وجود دارد. کاربران می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم با عضویت در کتابخانه، کتب موجود در این واحد را به امانت بگیرند.

ب. بخش مرجع

واحد ارائه خدمات مختلف مرجع شامل جستجوی متون (اعم از چاپی، الکترونیکی و پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی و خارجی)، کمک در یافتن اسناد و مدارک و استفاده از منابع مرجع است.

ج. بخش نشریات

در این بخش در حال حاضر آرشیو حدود ۸۶  نشریه فارسی و ۸۵ عنوان نشریه لاتین برای استفاده مراجعان وجود دارد. نشریات ادواری حوزه علم و فناوری مربوط به سال­ های قبل، در این واحد نگهداری و مورد بهره‌برداری قرار می­ گیرند.

د. بخش طرح ­های پژوهشی

در این بخش در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ عنوان طرح پژوهشی خاتمه­ یافته برای استفاده مراجعه­ کنندگان وجود دارد.

ه. عضویت در طرح غدیر

کتابخانه مرکز با عضویت در طرح غدیر (عضویت فراگیر کتابخانه ها)، آماده خدمت رسانی به اعضا محترم طرح غدیر می باشد.

علاوه بر این کتابخانه مرکز  با در اختیار داشتن شبکه داده ­های مناسب و نیز پایگاه ­های جامعی از منابع الکترونیکی، از جمله پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی، در خدمت همه مخاطبان قرار می گیرد.

مضاف بر این، امکان اتصال به اینترنت و استفاده از کلاینت ­های کتابخانه، برای مراجعان فراهم شده است.

کتابخانه مرکز کوشیده است با گردآوری منابع و فراهم آوردن امکانات و محیط مناسب، گامی در جهت ارتقا دانش و خدمات ­رسانی به جامعه هدف خود بردارد.